• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Arslan, Cenevre’de uluslararası temaslarda bulundu

06 Haziran 2018 Çarşamba 18:00
12
14
16
18

Arslan, Cenevre’de uluslararası temaslarda bulundu

           ANKARA TİCARET     
     HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) 107. Yıllık Konferansı dolayısıyla bulunduğu Cenevre’de çeşitli temaslarda bulundu. Arslan, CETU, FESTU, MCTU, CSA, SWTUF, OTT ve NOTU Genel Başkan ve yöneticileri ile bir araya gelerek, Türkiye ve dünyadaki çalışma hayatıyla ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

     HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şahin, HAK-İŞ Genel Sekreteri Dr. Osman Yıldız, HAK-İŞ Genel Sekreter Yardımcısı Erdoğan Serdengeçti ile birlikte 28 Mayıs–8 Haziran 2018 tarihinde İsviçre’nin Cenevre kentinde gerçekleştirilen Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) 107. Yıllık Konferansına katıldı. Arslan, çalışma hayatının önemli gündem maddelerinin tartışıldığı konferansta, ILO Yönetim Kurulu Çalışanların Temsilcileri Seçimi için Türkiye adına oy kullandı.

     HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, ILO 107. Yıllık Konferansına katılım sağlayan yabancı konfederasyon genel başkan ve yöneticileri ile görüşmeler gerçekleştirdi.
     Arslan, Etiyopya İşçi Sendikaları Federasyonu (CETU) Genel Başkanı Kassahun Follo, Somali İşçi Sendikaları Konfederasyonu (FESTU) Genel Sekreteri Omar Nur Faruk, Malawi İşçi Sendikaları Konfederasyonu (MCTU) Genel Başkanı Luther Mambala ve Genel Sekreteri Denis Kalekeni, Senegal Bağımsız İşçi Sendikaları Konfederasyonu (CSA) Genel Sekreteri Elimane Diouf, Sudan İşçi Sendikaları Konfederasyonu (SWTUF) Genel Başkanı Yusuf Ali Abdülkerim, Tunus İşçiler Konfederasyonu (OTT) Genel Başkanı Mohammed Lassad, Uganda Ulusal Sendikalar Birliği (NOTU) Genel Başkanı Owere Usher Wilson ile bir araya gelerek, Türkiye ve dünyadaki çalışma hayatıyla ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

“HAK-İŞ Uluslararası Bir Kuruluştur”
     Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen konfederasyonların genel başkanlarıyla yaptığı görüşmelerde, HAK-İŞ’in farklı ve özel bir anlamı olduğunu anlatan Arslan, “HAK-İŞ, bir yönüyle yerli ve milli, bir yönüyle evrensel değerleri de içinde taşıyan uluslararası bir kuruluştur. Bu bizim için çok temel bir farklılıktır. Bu temel farklılığımızı hizmetlerimizle, sendikal mücadeleye kattığımız yeniliklerle güçlendirmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“HAK-İŞ’in Olduğu Yerde Barış Vardır”
     Sosyal diyaloğun gücüne inanarak, ulusal ve uluslararası alandaki örgütlenmelerini kararlı bir şekilde sürdürdüklerini kaydeden Arslan, “HAK-İŞ olarak işçi-işveren ilişkilerimizi, barış, kardeşlik ve sosyal diyalog ile yürüten bir anlayışa sahibiz. O yüzden HAK-İŞ’in olduğu yerde barış vardır, saygı vardır. HAK-İŞ’in temel felsefesi çatışma, tartışma ve savaşma yerine barışı temel almasıdır. Bu hassasiyetle hareket ettiğimiz için üye sayımız günden güne artmaktadır” diye konuştu.

 


+ Benzer Haberler
» İkinci 100 günde 24 milyar TL’lik 454 eylem
» Merkez Bankası, politika faizini yüzde 24’te sabit tuttu
» Türkiye Uzay Ajansı kuruldu
» Bakan Selçuk: Sözleri tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz
» Markalaşmanın yolu ‘dijitalleşme’
» Arçelik tasarım öyküleri ile ilham verdi
» 1 milyon kullanıcı lifebox’la rehberini yedekledi
» Capatect Isı Yalıtım Sistemi % 50’ye varan enerji tasarrufu sağlıyor
» Toprak ve Çocuk Programı’ndan öğrencilere zeytin hasadı etkinliği
» Gündem, dijital dönüşüm olmalı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 14.12.2018
  Ticaret 13.12.2018
  Ticaret 12.12.2018
  Ticaret 11.12.2018
  Ticaret 10.12.2018
  Ticaret 08.12.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni