• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Almanya’da eğitimin yolu DAS Akademie’den geçiyor

21 Eylül 2021 Salı 15:00
12
14
16
18

Almanya’da eğitimin yolu
DAS Akademie’den geçiyor


           HABER MERKEZİ      
     Son yıllarda özellikle gençlerin yurtdışında eğitim ve çalışmaarayışlarının artmasıyla dil yeterlilik sınavlarına başvurularda da rekor kırılıyor. Mühendislik ve tıp eğitimindeki başarısı nedeniyle en çok tercih edilen ülkelerden biri olan Almanya’da eğitim ve çalışmanın ön koşulu, dil yeterlilik sınavıtelc’te başarılı olmak. 23 yıldır İzmir’de Almanca dil eğitimi veren DASAkademie’nin düzenlediği yeterlilik sınavı telc’e bu yıl başvuru yüzde 164 oranında artarak, rekor kırıldı.

YURTDIŞINDAN SINAV İÇİN İZMİR’E GELİYORLAR
     “Avrupa Dil Sertifikaları” anlamına gelen telc sınavının Türkiye’deki en köklü lisans partneri olan DAS Akademie’nin yaptığı sınavlara katılmak için İzmir’den olduğu kadar Türkiye’nin farklı şehirlerinden hatta yurtdışından da çok sayıda öğrenci katılıyor. 2021’de Azerbaycan, Suudi Arabistan, İran, İtalya ve Moldova’dan da gelen çok sayıda öğrenciye sınav yaparak sertifika veren DASAkademie’nin kurucu ortağı Nilgün Akdoğan, İzmir’de telc sınav partneri olarak, uluslararası standartlarda, adil, şeffaf ve güvenilir dil sınavları yaptıklarını vurguladı.
     Nilgün Akdoğan, okullarda bu sınavı uygulayan Türkiye’deki tek akredite partner olduklarını belirterek, “telc 45 yıllık, son derece kapsamlı bir sınav. 20’den fazla ülkede lisanslandırılmış 3 bini aşkın kuruluş ve Avrupa’da 12 bin’den fazla lisanslandırılmış sınav görevlisi mevcut. DAS Akademie olarak bu organizasyonun bir temsilcisi olmak ve bu sertifika imkanını tüm ülkemize hatta yurtdışına sunmaktan son derece gurur duyuyoruz” diye konuştu.

ALMANYA’YA GİDEN DOKTOR SAYISI GİDEREK ARTIYOR
     Son yıllarda Almanya’ya giden doktor sayısının da arttığına dikkati çeken Akdoğan, “Tıp Almancası sınavı olantelcMedizin FSP sınav başvurularında da ciddi bir artış görüyoruz. Bu sınav, dünyada sadece belli başlı sınav merkezlerinde yapılıyor. Tıp Almancası bilgisini sertifikalandırmak ve Almanya’da doktor olarak çalışmak isteyen tıp doktorları da DAS Akademie’de düzenlenen telcMedizin FSP sınavına bu sebeple büyük ilgi gösteriyorlar” dedi.

SINAV TURİZMİYLE KENT EKONOMİSİNE KATKI
     Nilgün Akdoğan, her ay 2 defa yapılan ve ortalama 100 kişinin girdiğitelc sınavları için kente birçok kişinin geldiğini, bu sirkülasyonun İzmir’e ve ekonomisine de faydası olduğunu söyleyerek, şu bilgileri verdi: “Bu sınav için kente gelenler otellerden tutun, esnafa kadar birçok katkı sağlıyor. İzmir aynı zamanda bir turizm kenti. Çevresi ile bir bütün halinde değerlendirildiğinde sadece sınava girip gidilecek bir kent değil. O sebeple DASAkademie’yetelc sınavı için gelenler aynı zamanda kentin tarihi ve turistik dokusunu da keşfediyor, çevresindeki ören yerleri başta olmak üzere farklı lokasyonları görmek için burada daha uzun kalıyorlar” dedi.


+ Benzer Haberler
» “Türkiye’nin en çok yatırım yapan belediyesiyiz”
» Dünyada tedarik ve lojistik zinciri koptu
» Kontrolmatik Teknoloji, 96 milyon dolar büyüklüğünde üç yeni proje aldı
» DHMİ Sinop Havaalanı Müdürlüğü elektrik enerjisi satın alacak
» 2022’nin saç modası ilk kez İzmir’de gösterildi
» Karabağlar’da ‘Cumhuriyet Daima V’ sergisi törenle açıldı
» Mustafa Özuslu: Her zaman yanınızdayız
» “Doğanın İzinde” fotoğraf yarışması sonuçlandı
» “Yeni Alibabalar Türkiye’den çıkabilir”
» “Türkiye’nin gri listeye alınması hak edilmeyen bir sonuç”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 22.10.2021
  Ticaret 21.10.2021
  Ticaret 20.10.2021
  Ticaret 19.10.2021
  Ticaret 18.10.2021
  Ticaret 16.10.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni