• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Alibaba.com ve Yeditepe Üniversitesi güçlerini birleştiriyor

12 Nisan 2018 Perşembe 16:00
12
14
16
18

Alibaba.com ve Yeditepe Üniversitesi güçlerini birleştiriyor

           HABER MERKEZİ     
     Dünyanın lider e-ticaret platformu Alibaba.com ve Türkiye’nin en büyük vakıf üniversitelerinden Yeditepe Üniversitesi, e-ticaret eğitimi alanında gerçekleştirdikleri yeni iş birliğini açıkladı. Proje kapsamında Yeditepe Üniversitesi’nden başvuracak ve seçilecek öğrenciler, e-ticaret alanında kendilerini geliştirirken Alibaba.com üzerinde staj yapma olanağına erişecekler.
     Dünyanın lider e-ticaret platformu Alibaba.com ve Türkiye’nin en büyük vakıf üniversitelerinden Yeditepe Üniversitesi, e-ticaret alanında gerçekleştirdikleri eğitim iş birliğini Yeditepe Üniversitesi’nde düzenledikleri lansman toplantısıyla açıkladılar. Ünlü gazeteci ve ekonomi programı sunucusu Aslı Şafak’ın moderatörlüğünü yaptığı lansmanda, Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl, Ticari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Gökay, E-Ticaret ve Teknoloji Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Altan Kar, Sürekli Eğitim Merkezi Direktörü Doç. Dr. Can Tansel Kaya, Alibaba.com Türkiye Ülke Müdürü Cüneyt Erpolat ve E-Glober CEO’su Orkan Aytulun öğrencilerle bir araya geldiler. Proje kapsamında, Yeditepe Üniversitesi’nden projede yer almak üzere başvuru yapacak öğrencilere, Alibaba.com ve E-Glober’ın uzman ekipleri tarafından belirlenecek bir günde platform ile ilgili eğitimler verilecek ve öğrenciler, Alibaba.com GGS üyelerine teknik anlamda destek sunmaya başlayacaklar.

“Hem öğrenciler Hem KOBİ’ler İçin Faydalı Bir Proje”
     Alibaba.com Türkiye Ülke Müdürü Cüneyt Erpolat, Yeditepe Üniversitesi ile gerçekleştirdikleri işbirliğiyle, Türkiye’de e-ticaret ekosisteminin geliştirilmesi ve dijitalleşmenin öneminin aktarılması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:
     “Alibaba.com’un kuruluş amacı, KOBİ’lerin uluslararası alanda iş yapmalarını kolaylaştırmak ve geliştirmek. Yeditepe Üniversitesi ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği kapsamında, KOBİ’lerimizi desteklerken aynı zamanda e-ticaret alanında kendilerini geliştirmek isteyen öğrencilere de destek sunmaya devam edeceğiz. Bu anlamda projede yer almak isteyen tüm Yeditepe Üniversitesi öğrencilerine platform için gerekli eğitimleri sunduktan sonra, Alibaba.com Global Gold Supplier üyelerimize de teknik alt yapı desteği sunmak için de staj imkanı sağlayacağız. Bu açıdan hem öğrenciler hem de platforma üye olan KOBİ’lerimiz için projemizin faydalı olacağına inanıyoruz.”

“Türkiye’deki İlleri Ziyaret Edeceğiz”
     Cüneyt Erpolat, önümüzdeki dönemde ticaretin ‘e’ halinin ortadan kalkıp artık ticaretin bizzat kendisine dönüştüğüne şahit olunacağına inandığını ifade etti. Erpolat şunları söyledi:
     “Türkiye’deki KOBİ’lerin dijitalleşmeye hızlıca adapte olmaları ve hem ticaret hem de e-ticaret alanlarında ortaya çıkacak fırsatlardan maksimum düzeyde faydalanmalarını öneriyoruz. Dijital dünyanın her gün yenilenen ve güncellenen dünyasındaki gelişmelerin çok yakından takip edilmesi gerekiyor. Alibaba.com olarak, Türkiye’deki iş ortağımız E-Glober ile birlikte, Türkiye’deki illeri ziyaret etmeye devam ederek e-ticaretin geleceğini ve KOBİ’lerin uluslararası ticarete açılarak elde edecekleri avantajları anlatmaya, Türk KOBİ sayısını ve iş gücünü dijital dünyaya entegre etmek ve e-ticarette aktif olarak yer almaları için yeni girişimlerimize devam edeceğiz.’

“Girişimci Olun”
     E-Glober CEO’su Orkan Aytulun ise konuşmasında öğrencilere girişimci olmalarını tavsiye etti. 20 yıl sonra günümüzdeki mesleklerin en az yüzde ellisinin olmayacağını söyleyen Aytulun, basit bir yazılımla geliştirilen “Candy Crush” adlı oyunun 5 milyar Dolara satıldığını belirterek, ülkemizde de böylesine bir inovatif ve yaratıcı zekânın var olduğunu tek eksiğimizin bunu anlatamamak, pazarlayamamak olduğunu kaydetti.

“E-Ticaret Büyüyecek”
     E-Ticaret ve Teknoloji Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Altan Kar da, Türkiye’de ilk ve tek olma özelliğini taşıyan E-Ticaret ve Teknoloji Yönetimi Bölümü’nün fikir babası ve kurucusunun Ticari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. F. Ömer Gökay olduğunu vurgulayarak kendisine teşekkür etti. Yeditepe Üniversitesi’nin geleceğin ihtiyaçlarını okuyabilen, uzak görüşlü ve vizyon sahibi bir kurum olduğunu belirten Doç. Dr. Kar, ülkemizde sosyal medyadaki dinamizmin, kredi kartı kullanımın yoğun olması ve lojistik altyapısının da hızla gelişmesi gibi faktörlerle birleştiğinde e-ticaretin büyüyeceğinin altını çizdi.

“Dijital Çağın Gereksinimlerini Odağına Taşıyan Proje”
     Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Direktörü Doç. Dr. Can Tansel Kaya ise Alibaba.com ve Yeditepe Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği ortak projenin dijital çağın gereksinimlerini odağına taşıyarak akademi ve sektör iş birliğini güçlendirmeyi hedeflediğini belirtti ve sözlerine şöyle devam etti:
     “Projemizin iki ana hedefi bulunuyor; Alibaba.com’un sektördeki ve uygulamadaki birikimlerini müfredata taşıyarak Türkiye’de sadece Yeditepe Üniversitesi’nde yer alan E-Ticaret Bölümü’nü sektörün vakalarıyla beslemek. Diğer önemli hedefimiz ise, bölüm fark etmeksizin seçilmiş öğrencileri, içinde web sitesi tasarımından dış ticarete kadar birçok farklı konu barındıran kapsamlı eğitimlerden geçirerek Alibaba.com üzerinde faaliyet gösteren KOBİ’lerin çözüm ortağı yapmak. Bu bağlamda istihdam fırsatı elde eden öğrenciler, daha mezun olmadan iş hayatına da atılmış olacaklar. Yarının liderlerini yetiştiren Yeditepe Üniversitesi, bu hedeflere ulaşmak üzere Sürekli Eğitim Merkezi’nin açtığı sayısız eğitimlerle fakültelerini destekliyor ve sektörün beklentilerine cevap verecek donanımlı bireyler yetiştirmeye devam ediyor.”

 


+ Benzer Haberler
» İşsizlik oranı 2018’de yüzde 11
» MB: Ekonomide dengelenme süreci devam ediyor
» Foça turizmi acil çözümler bekliyor
» Selçuk: İşsizlik oranı tahminimizin altında
» Hizmet sektörü güven endeksi 81,6 oldu
» “İstihdam teşvikleri baştan sona değiştirilmeli”
» E-İhracat Zirvesi İzmir’de gerçekleşti
» Evinizde baharı müjdeleyen öneriler
» Paşabahçe ile bahara merhaba deyin
» Vestel’in 12 ürününe Good Design Ödülü


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 26.03.2019
  Ticaret 25.03.2019
  Ticaret 23.03.2019
  Ticaret 22.03.2019
  Ticaret 21.03.2019
  Ticaret 20.03.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni