• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“Albümler ev dekoruna uygun seçiliyor”

10 Haziran 2019 Pazartesi 16:00
12
14
16
18

    ► Fotoğraf Sanatçısı ve Foto Aslan firması sahibi Özgür Şana, her çift hayatında yeni bir yola adım attığı, hayatlarının en önemli günü olan bu düğün gününü iyi şekilde hatırlamak isteyeceğine dikkat çekti.

     Yaz aylarının gelmesi ve düğün sezonun başlamasıyla birlikte, genç çiftler en önemli günlerini ölümsüzleştirmek için fotoğrafçı arayışlarına başladı. Çiftler mutlu günlerini gelecek günlere taşımak amacıyla yaptıracakları düğün çekimleri için araştırma yaparak imkânları dâhilinde en iyi düğün fotoğrafçısına karar veriyor. Fotoğraf Sanatçısı ve Foto Aslan firması sahibi Özgür Şana, düğünden sonra o günü en iyi şekilde hatırlatacak olan, düğün fotoğrafları hakkında nelerin dikkate alınması gerektiği ve nelerin karar verici olduğunu Ticaret Gazetesi’ne anlattı.

Düğün fotoğrafı neden önemli?
     Her çift hayatında yeni bir yola adım attığı, belki de hayatlarının en önemli günü olan bu günü en iyi şekilde hatırlamak ister. Bana göre de bu anları en iyi hatırlatacak olan şey doğal çekimlerdir. Çiftlerimizle baş başa gittiğimiz bu çekimler çiftlerimizin özgürce davranabildiği, içlerindeki çocuğu rahat bir şekilde dışa vurabildiği en doğal en mutlu hallerini yakalayıp onlara bu günlerini en iyi şekilde hatırlatabildiğimiz çekimlerdir. En mutlu gününüze dair anılarınızı biriktirdiğiniz doğal çekimlerin tercih edilmesinin bana göre bir diğer önemli sebebi ise doğal ışık. Teknoloji her ne kadar gelişmiş olsa da stüdyo da yapay ışıkla, kurmaca fonlarda yapılacak olan çekimler güneş ışığında yakaladığımız doğallığı ve güzelliği verememekte. Bu sebeple evlenecek olan her çiftimize dış mekân doğal fotoğraf çekimini öneriyorum.

“Bin ile 3 bin lira arası bütçe ayrılmalı”
Düğün fotoğrafı için ne kadar ayrılmalı?
     Fiyatlar istenilen ürünlere ve çekim yerine vb. göre değişeceğinden dolayı bu soruya net cevap vermek biraz zor. Fakat bir aralık belirtmek gerekirse isteklere bağlı olarak bin lira ile 3 bin lira arası bir bütçe ayırmak bizim firmamızda yeterli olacaktır. Evlenmek için neredeyse bir servet harcanan günümüzde çiftlerimizi maddi açıdan daha fazla üzmemek adına verebildiğimiz en uygun fiyatları ve ödeme koşullarını sunuyoruz.

Hangi fiyat aralıklarında çekim yapıyorsunuz ve fiyatlar nelere göre değişiyor?
     Foto Aslan olarak belirlediğimiz standart paketlerimizin fiyatları bin ile 3 bin lira arasındadır fakat müşterilerimizin ekstra istekleriyle birlikte bu fiyatlar daha da yükselebiliyor. Fiyatlar çoğu fotoğrafçıda albüm modeli, ürün sayısı, kâğıt çeşidi, çekim günü ve çekim yerine göre değişmekte. Fakat biz Foto Aslan olarak müşterilerimize en iyi hizmeti en uygun fiyata verebilmek adına fiyatlarımızı sadece ürün sayısı ve kâğıt çeşidi üzerinden belirliyoruz. İstenilen tüm ürün çeşitleri için aynı fiyatı geçerli kılarak müşterilerimizin özgürce, zevklerine göre istedikleri ürünü seçebilme imkânı sağlıyoruz.

“Ev dekoru panoramik albümler tercih ediliyor”
Daha çok ne tür çekimler tercih ediliyor? Ayrıca çiftlerin olmazsa olmaz dediği şeyler neler?
     Çiftlerimizin zevklerine göre seçtikleri dış mekânda doğal çekim, Save the Date çekimleri en çok tercih edilenlerde başı çekiyor. Bu soruyu ürün bakımından cevaplayacak olursak nadiren sadece çekilen fotoğrafları dijital olarak isteyen çiftler dışında panoramik albüm tercihi ilk sırada yer almaktadır. Çiftlerimizin çoğu çekilen fotoğrafları sadece dijital olarak almak yerine evlerinde sergileyebileceği şekilde ev dekoru ve zevklerine göre seçtikleri panoramik albümleri tercih etmekte. Fotoğrafçıların çoğu da hali hazırda çekilen bütün fotoğrafları dijital olarak vermektedir fakat bazı çiftler daha uygun fiyat olması açısından sadece dijital olarak isteyebiliyor. Bunların dışında fotoğrafçının bilinirliği, ürün ve ekipman kalitesi de çiftlerimizin olmazsa olmazları arasında en başta yer almakta.

Ne tarz yerlerde çekim yapıyorsunuz?
     Genel olarak ormanlık yeşil alanlar, kuru otlar, deniz kenarları ya da eski tip şık binaların olduğu sokaklar çiftlerimizin tercihi. Fakat tabi ki de bir sınırımız bulunmamakla birlikte müşterilerimizin istediği her yerde çekim yapıyoruz.

Kullandığınız ekipmanlar neler?
     Çekimler sırasında ışık, reflektör, tripod ve çekim şekline göre farklı lensler kullanmaktayız. Teknolojiyi yakından takip eden bir firma olarak en iyi hizmeti verebilmek adına her zaman son teknoloji ekipmanları tercih etmekteyiz.


+ Benzer Haberler
» Eylül’de turist sayısı yüzde 17,18 arttı
» “Kalbinizde saklayıp büyüttüğünüz bir gurur”
» “Balkabağı özlü sabun ile bir ilke imza attık”
» Hayalet ağlar deniz canlılarını sessizce öldürüyor
» ‘Attilâ İlhan vapuru’ hep hüzün dolu
» “On katlı binanın yanı acil toplanma alanı değil”
» Haşhaş ekim alanları genişliyor
» İZTO, İzmir’i inovasyon ve girişimcilikte iki merkez ile aydınlatacak
» “İdam çözüm değil”
» Zivzik nar rekoltesi artışına yol engeli


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 17.10.2019
  Ticaret 16.10.2019
  Ticaret 15.10.2019
  Ticaret 14.10.2019
  Ticaret 12.10.2019
  Ticaret 11.10.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni