• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

"AKYA torpidomuzu devreye sokuyoruz"

09 Eylül 2021 Perşembe 15:00
12
14
16
18

SSB Başkanı Demir’den TEKNOFEST Roket Yarışmasında yeni müjdeler:

AKYA torpidomuzu devreye sokuyoruz


           HABER MERKEZİ      
     T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, ATMACA Seyir Füzesi’nin denizaltından atılan versiyonu için çalışma başlatıldığını açıkladı. Demir, Türkiye’nin ilk yerli ve milli torpidosu AKYA ile ilgili de “AKYA torpidomuzu devreye sokuyoruz” müjdesi verdi.
     T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, TEKNOFEST 2021 Roket Yarışması’nda yürütülen çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
     TEKNOFEST Roket Yarışmaları’nın son gününde olduklarını belirten Demir, “Heyecanlar dorukta. Hem heyecanlarımız hem de roketlerimiz yüksek irtifa yapmış durumda. TEKNOFEST’in doğurduğu heyecan, oluşturduğu sinerji savunma sanayii için büyük bir kaynak ve büyük bir gelecek vaad ediyor. Yarışmaya katılan çocuklarımızın yakından takibi yapılıp, daha sonra şirketlerimizde işe alınması, bu tecrübelerini gerçek hayata aktarmalarını hedefliyoruz. Daha önce bu yarışmalara katılmış 20’den fazla arkadaşımız ROKETSAN’da görev yapıyor. Burası bir anlamda gençlerimizi sisteme katma platformu” dedi.

“Gençlerimiz, roketten çıkan bir İHA yaptı”
     Bu yarışma ile yeni ürünlerin ortaya çıkabildiğini söyleyen Demir şöyle devam etti:“Burada farklı alanlarda kullanılabilecek ürünler veya bazı değişikliklerle kullanılacak ürünler meydana getirebiliyoruz. Mesela bir ekibimiz; roket belli bir irtifaya çıktıktan sonra, roketten çıkan bir İHA yaptı. Bu harekât alanında önemli bir kavram getirebilir. Çeşitli kalibrelerdeki roketlerimizin kullanımı ile ilgili burada oluşturulan kavramlar, İHA’larımıza entegreye edilmeye aday roketleri oluşturuyor. İHA’lara yeni bir harekât konspeti getiren buluşlar ortaya çıkabiliyor. Bugün AKINCI ve AKSUNGUR İHA’larımız, burada ortaya konan deneysel anlamdaki ürünlerin biraz daha değişiklikle alanda kullanmasını da sağlayacaktır. Daha uzun menzil ve daha hedeflere penetre edilen kabiliyetler burada kazanılmış olacak.”

“ATMACA füzemizin denizaltından atılan versiyonuna çalışıyoruz”
     Denizde, torpido ve seyir füzesi çalışmalarının olduğunu belirten Demir, “Denizaltından atılabilen seyir füzesi ki orada roket motoru kullanma durumu var. Daha sonra seyir füzesine dönüşme durumları… Buradaki çalışmalar hep bunun alt yapısını oluşturacak” dedi.
     TEKNOFEST Roket Yarışması’nda yeni müjdeler de açıklayan Prof. Dr. Demir, “AKYA torpidomuzu devreye sokuyoruz. ATMACA füzemizin denizaltından atılan versiyonuna çalışıyoruz. Yine ATMACA’nın karadan karaya atılması için çalışmamız var. Bu çalışmaları devam ettirecek güç, enerji bu yarışmalardaki arkadaşlarımızdan çıkıyor” ifadelerini kullandı.


+ Benzer Haberler
» Vefat eden sayısı tekrar 200’ün üzerine çıktı
» Vefat sayısı 19 Ağustos’tan beri ilk kez 200’ün altına indi
» Mandalinalar ihtiyaç sahipleri için hasat edildi
» Lisanslı Harita Kadastro Mühendislerinin hizmet esasları belirlendi
» Moda endüstrisi sürdürülebilirliğe yatırım yapıyor
» Boeing, Çin’den 1 trilyon 470 milyar dolarlık talep bekliyor
» Çelik sektörü çıtayı 22 milyar dolara yükseltti, ihracatçısını ödüllendirdi
» Konaklama tesisleriyle ilgili yönetmelik yürürlüğe girdi
» Muş İl Özel İdaresi okul binası ve çevre düzenlemesi yaptıracak
» TÜGEM’den kiraları düşürecek formül önerileri


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 27.09.2021
  Ticaret 25.09.2021
  Ticaret 24.09.2021
  Ticaret 23.09.2021
  Ticaret 22.09.2021
  Ticaret 21.09.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni