• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Adel Kalemcilik öğretmenler platformuyla nesillerin gelişimine eşlik ediyor

15 Temmuz 2019 Pazartesi 11:00
12
14
16
18

Adel Kalemcilik öğretmenler platformuyla nesillerin gelişimine eşlik ediyor

           HABER MERKEZİ     
     Hayallerini şekillendirmek ve iz bırakmak isteyen herkesin hayatında olma vizyonuyla hareket eden Adel Kalemcilik, İz Bırakan Öğretmenler Platformu ile nesillerin gelişimine katkı sağlıyor.
     Bilgi ve deneyimlerin nesilden nesle aktarılmasına katkı sağlayan Adel Kalemcilik, yaptığı çalışma ve iş birlikleriyle 50 yıldır eğitim sektöründe farkındalık yaratıyor. 2012 yılında başlattığı ve Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) iş birliğiyle sürdürdüğü ‘Yaratıcı Çocuk Yaratıcı Beyin’ eğitimleri ile şirket, bu yıl 10 farklı ilde, bine yakın öğretmenle bir araya geliyor. Etkinlik kapsamında öğretmenler, Adel ve Faber-Castell ürünleriyle yaratıcı tasarım ve öğrenme stilleri konularında deneyim kazanıyor.

     Eğitimlerle birlikte bilgi ve deneyimlerin paylaşılmasını ve çoğalmasını hedefleyen Adel Kalemcilik, yeni platformu izbirakanogretmenler.com’u hayata geçirdiğini de duyurdu. Vizyon geliştiren farklı içeriklerle ön plana çıkan platform, öğretmenlerin eğitim modellerine yeni bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyor. Ders konularını klasik bir eğitim sürecinden daha yaratıcı ve keyifli bir sürece çevirmeye yönelik uygulamalar sunan izbirakanogretmenler platformu, öğretmenlerin tüm eğitim süreçlerinde en iyi yardımcısı oluyor.

     Özünde barındırdıkları “iyilik” değeri ile eğitimin ve eğitimde yaratıcılığın en büyük destekçisi olarak proje ve çalışmalarına devam ettiklerini belirten Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler, “Yaratıcılığın bir bölümü genlerle belirlenmiş olsa da çoğunun çevreyle şekillendiğine inanıyoruz. Çocuğun içinde bulunduğu çevrenin, yaratıcılığını geliştirebilecek kadar zengin olmasını sağlamak bu noktada oldukça önem taşıyor. Bu nedenle eğitimin tüm süreçlerinde yaratıcılığı tetikleyecek etmenlerin var olması gerekiyor. Adel Kalemcilik olarak biz de bu konuda önemli bir adım atarak İz Bırakan Öğretmenler Plaformu’muzu hayata geçirdik. Bu sayede değerli öğretmenlerimizle birlikte çocuklarımızın yaratıcılıklarının ve el becerilerinin gelişimi ile kendilerini ifade etmelerine destek oluyoruz” dedi.

Yaratıcılık Öğrenmenin Gücüyle Birleşiyor
     İz Bırakan Öğretmenler Platformu içinde yer alan birbirinden farklı ve yaratıcı uygulamalar, öğrenme deneyimine yeni bir boyut kazandırıyor.
     Öğretmenler, platformda sunulan video ve görsel anlatım içerikleri sayesinde su, resim kartonu, pastel boya, keçeli kalem gibi basit materyallerle, öğrencilerine renkli ve yaratıcı bir dünyanın kapılarını açıyor. Bu sayede öğretmenler, müfredatta yer alan ders konularını, çok daha ilgi çekici ve yaratıcı şekilde öğrencilerine aktarma fırsatı elde ediyor.
     Kullanıcı dostu ara yüze sahip izbirakanogretmenler platformu, öğretmenlerin tercihlerine göre kişiselleştirebilecekleri bir kullanım deneyimi yaşatıyor.

Öğrencilerin Motor Gelişimi Hızlanıyor
     Kesme, yapıştırma ve katlama gibi hareketler küçük kas kullanımı ile motor gelişimini destekleyen unsurlar arasında yer alıyor. Bununla birlikte boyama yapmak, çocukların kalem kontrolünün gelişmesine de destek oluyor. Tam da bu noktada Adel Kalemcilik’in izbirakanogretmenler platformu sayesinde öğretmenler, parmak boyama, şablon renklendirme gibi zahmet gerektirmeyen tekniklerle anasınıfı, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin el ve motor becerilerinin gelişimine destek oluyor. Aynı zamanda platformda yer alan poster şablonları, öğretmenlerin özel günler için de kullanabilecekleri yaratıcı bir kaynak sunuyor.
     İzbirakanogretmenler platformuna üye olmak isteyen ve çocukların motor gelişimini desteklemek isteyen tüm öğretmenler izbirakanogretmenler.com adresini ziyaret edebilir.

Adel Kalemcilik hakkında:
Türkiye’de kırtasiye denince ilk akla gelen ve bir geleneğe dönüşen Adel Kalemcilik, 1969’da İstanbul-Kartal’daki üretim tesisinin açılışıyla faaliyete geçti. Anadolu Grubu bünyesinde faaliyet gösteren ve 1996 yılında Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan Adel, dünyanın en eski yazım gereçleri firması olan Faber-Castell ile kuruluşundan bu yana sürdürdüğü işbirliğini 1995 yılında ortaklıkla pekiştirdi. Adel, bu ortaklığın gücü ile Türkiye’ye değer katan yatırımlarını ara vermeden sürdürüyor. Temmuz 2015’de Çayırova’daki yeni üretim tesisine taşınan Adel Kalemcilik, 4.500’e yakın ürün çeşidi ile Türkiye’de üretilen ve ithal edilen Faber-Castell, Graf von Faber-Castell, Adel, Adeland, Atlas, Max ve Panfix markalarının pazarlama ve satışını gerçekleştiriyor. Perakende sektöründeki deneyimi ve geniş bayi ağıyla 2015 yılında oyuncak sektörüne giren Adel Kalemcilik, kendi yarattığı Adeland markasının yanı sıra dünyanın önde gelen lisanslı markalarının satış ve pazarlamasını gerçekleştiriyor. Aynı zamanda şirket, 2018’de TRT ile yaptığı lisans anlaşması ile yayınlanan 11 çizgi filmin oyuncak ve kırtasiye lisans haklarını da elinde bulunduruyor. 50. Yılını kutladığı 2019 senesinde de özünde barındırdığı “iyilik” değerini benimseyerek eğitimin ve eğitimde yaratıcılığın en büyük destekçisi olan, eğitim, sanat ve spor olmak üzere çok sayıda sponsorluk ve sosyal sorumluluk projesi yürütüyor.


+ Benzer Haberler
» TCMB politika faizini yüzde 12’ye indirdi
» Yerli Malı Haftası’nda yerel üretim vurgusu
» Eskinazi; “Ticaret Müşavirleri tecrübelerini paylaştı”
» Erbaş: “Kaliteli çocukluk ömrü uzatıyor”
» Türkiye, sanayi 4.0 ile sıçrama yapabilir
» Corendon Airlines Hannover uçuşlarıyla Almanya pazarında güçleniyor
» Otopark yönetmeliği acilen değişmeli
» Batur: Gökdelen içimize sinmemeye devam ediyor
» İzmir Kalkınma Ajansı’nda yeni yönetim belirlendi
» Mücadele kazandırır


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 13.12.2019
  Ticaret 12.12.2019
  Ticaret 11.12.2019
  Ticaret 10.12.2019
  Ticaret 09.12.2019
  Ticaret 07.12.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni