• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Aday gösterilirsem yüzde 60’la alırım”

10 Ekim 2018 Çarşamba 13:00
12
14
16
18

Aday gösterilirsem yüzde 60’la alırım”

   ► Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, 4 yıllık görev süresi ve 2019 yerel seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

           FATİH ÖKILINÇ     
     Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, ‘Hayaller cesaret ve emek ister’ temasıyla düzenlediği basın toplantısında 4 yıllık çalışmaları ve 2019 yerel seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Zübeyde Hanım Nikah Evi üzerindeki Kent Restoran’da düzenlenen toplantıda konuşan Başkan Akpınar, Karşıyaka Belediye’sinin 4 buçuk yıllık süreçte kapsından tek mülkiye müfettişi girmeyen bir belediye olduğunu belirterek “Şeffaf hesap verebilir bir belediye olmanın gururunu yaşıyorum. Yaptıklarımız, Karşıyaka belediyeciliği kavramını ortaya koydu. Model oldu, örnek oldu” dedi. 2019 yerle seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olup olma noktasında net bir açıklamada bulunmayan Akpınar, partisi tarafından büyükşehir belediyesi başkanlığına aday gösterildiği takdirde yüzde 60 gibi rekor bir oyla seçimi kazanacağını kaydetti.

“Sorumluluklarımı yerine getirdim”
     Karşıyaka Belediyesi’nin 4 yıllık faaliyetlerini içeren imaj ve hizmet filminin gösterimi ile başlayan toplantıda konuşan Başkan Akpınar, 2014’te göreve geldiğinde şeffaf ve hesap veren bir başkan olacağımı söylediğini ifade ederek “Aradan 4 buçuk yıl geçtikten sonra izler, sesler ve yansımaları paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Hemşirelerimizin gösterdiği güvene layık olarak kentimize ülkemize ait sorumluluklarımı yerine getirdim. Şeffaf, hesap verebilen, güven ve cesaretle kamu önüne çıkması gerektiğini savunmak için karşınızdayım” dedi.

“Hayal ettik, başardık”
     Dört buçuk yıllık çalışmalarını anlatan Akpınar, “Bir düşünürün de dediği gibi dünyanın gördüğü her büyük başarı önce bir hayaldi bizde bu yola bir hayalle çıktık. Sosyal demokrat bir anlayış içerisinde bir belediyecilik hayal ettik. Herkesin kendini evinde hissettiği Türkiye’ye model olan bir Karşıyaka hayal ettik ve başardık. Hayaller emek ve cesaret ister, bu güç bizde fazlasıyla var. Yola çıkarken daha mutlu konforlu insanların olduğu bir Karşıyaka hayal ettik. Karşıyaka’mızı kültür, spor, sanatta marka kent yapabilme şansına eriştik. Sosyal ve fiziki projelerle, rutin işlerle yetinen sokaktan uzak belediyeciliği reddettik” diye konuştu.

“İlklerimden ödün vermem”
     Türkiye Cumhuriyeti ve Karşıyaka aşkından ödün vermeden görevini yaptığını belirten Akpınar, “Şeffaf hesap verebilir bir belediye olmanın gururunu yaşıyorum. Yaptıklarımız, Karşıyaka belediyeciliği kavramını ortaya koydu. Model oldu, örnek oldu. Karşıyaka belediyeciliği sosyal demokrat belediyecilikten hareket ederek hemşerilerini büyük bir imece etrafında toplamayı başaran bir yerel yönetim anlayışıdır. Sözde kalmamış çok önemli projelerle kendini kanıtlamıştır. Türkiye’ye soluk aldırmış, örnek olmuştur. Bize başarıları kazandıran temel nokta; kentlilik bilinci, sosyal sorumluluk. Dört buçuk yıl önce sağlam akılcı bir tutarla ortaya çıktık. Halkın vergilerini halk için harcayarak satarak değil üreterek gelir elde ettik mali yapı ve bütçe yönetimini sosyal soruluları unutmadan adil bir şekilde yerine getirdik. Hesap vermekten asla kaçmadım, ilkelerimden asla ödün vermedim, kimse de ödün vermemi beklemesin” ifadelerini kullandı.

Lekesiz ve şaibesiz 4 buçuk yıl
     Karşıyaka Belediyesi’nin 4 buçuk yıllık süreçte kapısından mülkiye müfettişi girmeyen tek belediye olduğunu dile getiren Akpınar, “Kendi çocuklarım ailem için neyi düşünüyorsam Karşıyakalılar için de aynı düşünüyorum. Spor sağlık eğitim doğa sanat kültür hayvanlar benim için ne kadar uygun koşullarda olsun istiyorsam halkımız içinde aynısını istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti değerlerini, Mustafa Kemal Atatürk değerlerine, laikliğe sahip çıkmak bilimi, eğitimi, sanatı, kültürü sonuna kadar savunmak bizim kırmızı çizgilerimizdir. Bu son 4 buçuk yılı lekesiz ve şaibesiz geçirdik, daha büyük hizmetleri sunmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Bizi doğru değerlendirecekler”
     2019  yerel seçimlerinde aday belirleme yöntemi noktasında nasıl bir yol izleneceğini konusunda açıklamalarda bulunan Akpınar, “Kamuoyu araştırmaları Karşıyaka’da oy oranının korunduğunu gösteriyor. Partinin yetkili kurulları ön seçim mi yaparlar, merkez ataması mı yaparlar, onlar belirleyecek. Ben siyasetin içine doğmuş biriyim. Siyasette her şey insanın aklına değil başına gelir. Başına gelirse doğrusunu yapmak için elinden geleni yapacaksın. Gençlik kollarından bugüne geldim. AK parti’de bunları göremezsin. CHP’de bunların sayısını arttırmalıyız. Merkez yoklaması, ön seçim… Ben siyasetçiyim. Ön seçim olacaksa görev yapmak istiyorsam gireceğim. Kendi örgütümü ikna edeceğim. Merkez yoklaması yoklamayı yapacaklara ‘bütçem buydu, bunları yaptım’ diyeceğim. Beni öyle değerlendirecekler. Onun ışığında beni başkan olarak görevlendirecek olan MYK üyeleri. Daha iyi yapacağına inandıkları biri varsa, ‘sen bunu yapamadın yerine bunu getiriyoruz’ diyecekler. İki dudak arasındaki demokrasiyi kabul etmek zorundasın. Ben adalete inanıyorum. Her şeyin adaletli bir şekilde incelenmesini istiyorum. Bizi doğru değerlendirecekler” şeklinde konuştu.

“Akpınar, tarihe geçer”
Toplantıda ‘İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday mısınız?’ sorusunu yönelik ise Başkan Akpınar, “Çok güzel bir soru! Ben 2014 yılında Konak Belediye Başkan Aday Adaylığı için müracaat ettim. 10 tane aday adayı arkadaşım vardı. O süre içinde de karalayarak değil farklılığımızı ortaya çıkararak Konak’a aday gösterildim. 48 saat Konak Belediye Başkan Adayı olarak tebrikleri kabul ettim. İzmir siyasetinde çok fazla yaşanmamış bir olay yaşandı. Karşıyaka Belediye Başkanı olarak huzurlarınıza çıktım. Ben Karşıyaka’da siyasete başladım. Sonra kendime, ‘Rabbim bana dedi ki ait olduğun yere gideceksin’ diye söyledim. O güç ve enerji beni Karşıyaka’da belediye başkanlık koltuğuna oturttu. Görevimi eksiksiz yerine getirdim. ‘Karşıyaka’yı bilmez, yönetemez’ dediler. Başladıktan sonra da bu adam nereden biliyormuş bunu dediler. Ben İzmir siyaseti yaptım. Kırsala da metropole de dokundum. Ben bu kente aidim. Hayatımı siyasete, bu kente verdim. İslam’ın şartı 5’tir. 6’ncısı haddini bilmektir! Ben haddimi bilirim. Yaptıklarımın daha iyisini yapacaklarıma inanıyorlarsa Büyükşehir’e aday gösterirler. Ne kulis atarım ne adayım derim. Bana bu görev verilirse yaparım. 2014’te nasıl 8 ilçe kaybedilirken, bazı ilçeler erirken Karşıyaka’da oylarımızı arttırdıysak İzmir’de de tarihi bir oyla seçilirim. Buna da eminim. Aziz Kocaoğlu İzmir tarihinde 3 dönem yapıp tarihe geçtiyse beni büyükşehir belediye başkanı adayı olarak gösterirlerse Hüseyin Mutlu Akpınar Anadolu evladı olarak tarihe geçer. Yüzde 60’la alırım. Üstüne çıkarsa da hiç kimse şaşırmasın. İzmir Büyükşehir Belediye başkanlığı çok önemli, sorumluluk isteyen bir görev. Vatandaşlar kimi istiyor, bunu ortaya koyması gerek. Beni değerlendirin. 4 buçuk yılda yaptıklarımla beni değerlendirin. Kamuoyuna soralım, yapabilir mi yapamaz mı? Bir kişinin istemesiyle olmaz. Burası İzmir! Bir kişinin çıkıp da istiyorum demesiyle olacak iş değil. Kimsenin istemediği ortamda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olur ve sonrasında o koltuğa seçilirsem o makamda 5 yıl duramam” açıklamalarında bulundu.

 


+ Benzer Haberler
» İç pazar daralıyor, ihracat artıyor
» “Güçlü sigorta kalkınmanın anahtarıdır”
» Brexit, İngiliz zincir mağazalarını olumsuz etkiledi
» Emekli ikramiyeleri 31 Mayıs’ta ödenecek
» Palandöken, “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
» Maden sahalarında artış sürecek
» IMF: Çin’e gümrük vergisinin maliyetini ABD üstleniyor
» EFD Başkanı Vurucu: “İvme Finansman Paketi’nin hedefi doğru”
» Norm Cıvata, EBSO 100 listesinde 13. sırada
» Türkiye Uluslararası Yönetim Asistanları Derneği kuruldu


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 27.05.2019
  Ticaret 25.05.2019
  Ticaret 24.05.2019
  Ticaret 23.05.2019
  Ticaret 22.05.2019
  Ticaret 21.05.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni