• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

87. İzmir Enternasyol Fuarı’nda EBSO farkı

10 Eylül 2018 Pazartesi 19:00
12
14
16
18

87. İzmir Enternasyol Fuarı’nda EBSO farkı

           HABER MERKEZİ     
     Teknolojinin baş döndürücü hızıyla birlikte üretimin yeniden şekillendiği küresel ekonomide, Türkiye’nin de ileri ülkeler düzeyinde yer almasına yönelik çalışmalarıyla dikkat çeken, Sanayi 4.0’ı ülke gündemine taşıyan Ege Bölgesi Sanayi Odası, “teknoloji” teması ile gerçekleştirilen 87. İzmir Enternasyonal Fuarı’na (İEF) katıldığı şemsiye standında, açılış günü Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ı ağırladı. Fuar katılımcısı ve ziyaretçisi yabancı ülke temsilcileri de EBSO standında hem İzmir’in ekonomisi, küresel pazarlarda rekabet eden üretim gücü hem de organize sanayi bölgelerindeki yatırım imkanları hakkında bilgi aldı.

     Dünyanın en köklü uluslararası genel ticaret fuarı olan İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde kapılarını Kültürpark’ta 87. kez dünyaya açtı. Her yıl benimsediği ana tema uygulaması ile dünyadaki gelişmeleri takip ederek bugüne kadar birçok sektöre ivme kazandıran İEF, bu yıl teknoloji teması ile birçok farklı ülkeden gelen yeni ürün ve inovasyonları hem Türkiye hem de dünyanın dört bir yanından gelen katılımcı ve ziyaretçileriyle buluşturuyor.

Dünyada her evde bir Türk Malı için…
     Ege Bölgesi Sanayi Odası da, “dünyada her evde bir Türk Malı bulunmalı” hedefi doğrultusunda İzmir, Ege ve Türkiye’de yatırımların çoğalması, üretimin çeşitlenmesi, ihracatın artmasına yönelik olarak şemsiye bir stantla 87. İEF’de yerini aldı.
     EBSO’nun Fuar 2 Numaralı Hol’deki 104 metrekarelik standında; Aliağa OSB, Bergama OSB, Kemalpaşa OSB, Menemen Plastik İhtisas OSB, Tire OSB, Torbalı OSB de başkan ve bölge müdürü gibi üst düzeyde temsil edilerek, bölgelerindeki sanayi yapılanması ve üretim kabiliyetlerini fuar ziyaretçilerine aktarma imkanı buldu.

İlk günün konuğu Pekcan
     Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 87. İEF’nin açılış töreninden sonra Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın standını ziyaret etti. EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ile Meclis Başkanı Salih Esen tarafından karşılanan Pekcan, göreve başlamasından bu yana yakın temas içinde bulunduğu EBSO’nun çalışmalarını takip ettiğini belirterek, kendisine aktarılan konuların da gerek bakanlık olarak gerekse Hükümetteki diğer bakanlıklarla koordinasyon içinde çözümüne gayret gösterdiğini söyledi.

     EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Yorgancılar, akıllı üretim ile akıllı fabrikaların Türkiye gündemine yerleşmesi gerektiğine işaret ederken, “Dünyayı başka bir yöne sürüklemeye başlayan küresel krizden bu yana, rekabet farklı bir şekle büründü. Varlığımızın devamı için üretim, üretimin sürdürülebilirliği için de şüphesiz ki bu rekabet ortamı ile baş edebilmemiz gerekiyor. Ancak bu, mevcut geleneksel üretim yöntemlerimizle mümkün görünmemekte. Biz artık seyretmenin ötesine geçelim. Yani artık harekete geçelim. Ege Bölgesi Sanayi Odası olarak, Sanayi 4.0 sürecini çok önemsiyor ve bu hususta farkındalık oluşturmak için elimizden geldiğince aktif olmaya gayret ediyoruz” dedi.

     Türkiye’nin dünyada ilk 10 büyük ekonomi olma hedefine uygun olarak sanayi yatırımlarının artması ve üretimin desteklenmesi için çaba gösterdiklerini vurgulayan Ender Yorgancılar, “Bu amaçla İzmir’in planlı ve düzenli sanayileşmeyle üretimde geldiği noktayı, yabancı katılımcı ve ziyaretçilerin yanısıra kamuoyuna da göstermek amacıyla organize sanayi bölgelerimizle birlikte 87. İEF’de yer aldık” diye konuştu.

 


+ Benzer Haberler
» İzmir’e son cemre düştü
» İhracat birim değer endeksi %5,5 azaldı
» Albayrak: “Enflasyonda tek haneli rakamları göreceğiz”
» “33 milyar dolarlık ihracata giden yolu kısaltıyoruz”
» Wang Yi: Çin ve AB 10 konuda mutabakat sağlıyor
» E-İhracatın geleceği İzmir’de konuşulacak
» “Mobilya ve beyaz eşyada vergi indirimlerinin süresi uzatılmalı”
» Değerleme raporu zorunluluğu getirildi
» Türkiye’nin benzersiz gıdalarının bilinirliği arttı
» Kimlik avı saldırıları arttı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.03.2019
  Ticaret 19.03.2019
  Ticaret 18.03.2019
  Ticaret 16.03.2019
  Ticaret 15.03.2019
  Ticaret 14.03.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni