• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

5G çağının öncüsü OPPO, 6G vizyonunu şekillendiriyor

23 Temmuz 2019 Salı 10:00
12
14
16
18

5G çağının öncüsü OPPO, 6G vizyonunu şekillendiriyor

   ► Reno serisi ile 5G teknolojisine öncülük yapan lider akıllı telefon markası OPPO, gözünü 6G çağına dikti. OPPO, 5G’nin ötesini şekillendirecek 6G vizyonunu oluşturmaya başladı.

           HABER MERKEZİ     
     Avrupa’daki 5G bağlantılı ilk akıllı telefon olan Reno 5G’yi üreten OPPO, 5G teknolojisine öncülük ederken gelecekteki yenilikleri keşfetme konusunda da kararlı bir şekilde çalışıyor.
     OPPO Standartlar Araştırma Direktörü ve 5G bilim insanı Henry Tang, OPPO’nun yeni nesil bağlantı teknolojileri hakkında açıklamalar yaptı. 5G’nin hayatımıza girmesiyle yapay zekâ ve telekomünikasyon teknolojilerinin birbirlerini güçlendirdiğini vurgulayan Tang, insanlar, nesneler ve zekâ arasındaki bağlantının gelişmeye devam ettiğini belirtti.

     5G çağından, şu an için uzakta olan 6G dönemine bakan Tang, giderek daha fazla işletmenin büyük ölçüde insan müdahalesi olmadan faaliyet göstereceğini söyledi. Akıllı teknolojilerin yön vereceği yakın gelecekte, makinelerin ve yapay zekânın doğrudan iletişime geçtiği senaryoların sayısı artacak. “Ortak zekâ” kavramını ortaya atan Henry Tang’e göre, gelecekteki yeni iş modeline akıllı cihazlar arasındaki akıllı bağlantılar yön verecek.

     Medya verileri, sensör verileri ve kontrol verileri gibi geleneksel verilerden ayrı olarak, 6G ağını belirleyen yeni veri türü yapay zekâ güdümlü “akıllı” iletimler olacak. Cihazlar, yapay zekâ iletilerini paylaşma ve iletme yeteneğine sahip olacak. Tıpkı 5G’de olduğu gibi 6G teknolojilerinin performansını artırmak için de;hız, gecikme, güvenlik, kapsama alanı, enerji verimliliği, bağlantı yoğunluğu, doğruluk gibi konularda yüksek beklentileri karşılamak için yoğun çaba harcamak gerekecek. Teknolojinin gelişen evrimi ile dünyanın benzersiz bir bağlantı düzeyine erişeceğini belirten Henry Tang, “OPPO olarak, yeni zekâ çağında heyecan verici fırsatları memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.

     5G’de öncü olan OPPO, 2015 yılında ilk 5G ekibini kurdu ve o zamandan beri standardizasyon, Ar-Ge ve uygulamalar gibi alanlarda yeni nesil teknolojilere büyük yatırımlar yapıyor. OPPO, 2019’da ilk 5G akıllı telefonu ve Avrupa’nın ilk ticari 5G ürünü olan Reno 5G’yi piyasaya sürerek akıllı bağlantı dönemindeki liderliğini pekiştirdi. İlk kez 1 Mayıs 2019’da İsviçre’de Swisscom ağında tanıtılan Reno 5G, 20 Mayıs itibariyle İngiltere’de ve diğer pazarlarda kullanıma sunuldu. OPPO ayrıca 5G’nin yapay zekâ, büyük veri, bulut ve diğer teknolojiler ile yakınsamasını aktif bir şekilde araştırıyor.

     OPPO Standartlar Araştırma Direktörü ve 5G bilim insanı Henry Tang, OPPO’nun akıllı bağlantı vizyonunu ilk olarak geçtiğimiz mayıs ayında Şangay’da yapılan IEEE International Conference on Communications (ICC) etkinliğinde açıklamıştı. OPPO, gelecekteki yaşam tarzlarını öngörerek, kullanıcılar için sürekli olarak yenilikçi deneyimler sunmaya ve daha fazla değer yaratmaya kararlı bir şekilde devam ediyor.

OPPO Hakkında
OPPO, yenilikçi teknolojilerle sanatsal yaklaşımı birleştiren lider bir akıllı telefon markasıdır. OPPO, 2008 yılında ilk akıllı telefonunu piyasaya sürdüğünden beri, estetik tasarım ve teknolojik atılımların sinerjisinin peşinde koşuyor.
OPPO, selfie güzelleştirme çağını başlattı. OPPO bu strateji doğrultusunda 5MP ve 16MP ön kameralarla akıllı telefonlar sunan ilk marka oldu. OPPO ayrıca motorlu döner kamera, Ultra HD özelliği ve 5x Çift Kamera Zoom teknolojisini tanıtan ilk marka olarak dikkat çekti. OPPO’nun 2016 yılında başlattığı SelfieExpert F serisi akıllı telefon endüstrisinde bir selfie trendi yarattı.
IDC’ye göre OPPO, 2018 yılında dünya çapında 5 numaralı akıllı telefon markası olarak seçildi. 40’tan fazla ülkede ve bölgede hizmet veren OPPO, müşterileri için daha iyi bir yaşam yaratmaya adanmış 6 araştırma merkezine sahiptir.


+ Benzer Haberler
» Modanın kalbi İzmir’de atıyor
» İhracatçılara TL kredilerinde faiz indirimi müjdesi
» Tavas, Egeli gıda ihracatçılarının üretim merkezi olacak
» Palandöken, “Meslek öğrenmek genç işsizliği bitirir”
» “Üyelerimiz depolara ilaç sevkiyatını aksatmadan sürdürmektedir”
» Başkan Gümrükçü: Çiğli’de değişimi başlatacağız
» Yerel esnafa sahip çıkalım
» Antik Smyrna Agorası’na modern giriş
» Küçükbaş hayvancılığa milli ve yerli teknolojik destek
» Başkan İduğ’dan amatörlere müjde; Yusuf Tırpancı Sahası ve Şehir Stadı tamamen yenileniyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 22.01.2020
  Ticaret 21.01.2020
  Ticaret 20.01.2020
  Ticaret 18.01.2020
  Ticaret 17.01.2020
  Ticaret 16.01.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni