• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

25. İzmir Avrupa Caz Festivali’nin Afişi Erzurumdan

12 Ocak 2018 Cuma 12:00
12
14
16
18

25. İzmir Avrupa Caz Festivali’nin Afişi Erzurumdan

           HABER MERKEZİ     
     İKSEV’in düzenlediği 16. Caz Afişi Yarışmasını, Erzurum’dan katılan Özlem Yılmaz’ın afişi kazandı. Beyza Kara ikinci, Melih Kızıl ise üçüncü oldu. Jüri Özel Ödülü Leyla Yaramış ve Gökhan Pahlı’ya verildi.
     İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) açtığı “16. Caz Afişi Yarışması” sonuçlandı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Yüksek Lisans Öğrencisi Özlem Yılmaz’ın çalışması 25. İzmir Avrupa Caz Festivali’nin afişi olarak seçildi.

     Prof. Dr. Hakan Ertep, Cihangir Elmaskaya, Maksude Kılıç, Kutsal Lenger, Hüseyin Ekinciler, Okan Özgen ve Ayşe Tatari’den oluşan seçici kurul, ikinciliği Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü son sınıf öğrencisi Beyza Kara, üçüncülüğü ise İstanbul Şehir Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü Öğrencisi Melih Kızıl’ın çalışmalarına verdi. Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Yüksek Lisans Öğrencisi Leyla Yaramış ve Grafik Sanatçısı Gökhan Pahlı’nın afişileri ise Jüri Özel Ödülüne layık görüldü.

     16. Caz Afişi yarışmasına Türkiye’nin hemen her yerinden 300 Afiş katıldı. 9 afiş şartnameye uymadığı gerekçesi ile diskalifiye edildi.
     Ödüllü afişlerle birlikte toplam 28 Afiş 25. İzmir Avrupa Caz Festivali süresince Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde sergilenecek. Ödüller ve katılım belgeleri Festival’in açılış konserinden önce verilecek.

Özlem Yılmaz Kimdir?
     9 Ağustos 1994 Ordu doğumluyum. Ordu Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nden “Grafik ve Fotoğrafçılık” alanından mezun oldum. Daha sonra Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nde lisans eğitimimi tamamladım. Şuan Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde yüksek lisans öğrencisiyim.
     2013 yılında katıldığım Atatürk Üniversitesi Grafik Bölümü’nün Harran Üniversitesi’nde düzenlediği “Oradan Oraya” sergisine katıldım. Aynı yıl düzenlenen Şişe Cam’ın düzenlediği “Cam’da Sağlık Var” adlı projesinde 2 afiş çalışmam sergilenmeye değer bulundu. Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 2013 yılında düzenlediği “Grafik1234” sergisine katıldım. 2014-2015 yılları arasında çeşitli workshoplara katıldım.
     2016 yılından beri özellikle ilüstrasyon alanına ilgiliyim ve bunu grafik tasarımın her alanında kullanmaya özen gösteriyorum. Ayrıca bu alanda kişisel çalışmalarıma devam etmekteyim. 2016 yılı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin “Sınırları Geçerken”etkinliğine katıldım. Aynı yıl GRAFIST20 etkinkiğine katıldım. 2017 yılında İzmir Kültür ve Eğitim Vakfı’nın düzenlediği İzmir Caz Festivali Afiş Yarışması’nda 2 afiş çalışmamdan birisi sergileme, diğeri ise 31. İzmir Uluslararası Festival Afiş’i seçildi.

 


+ Benzer Haberler
» “‘Bağımsız, başka partiden aday olacak’ sözü, lafı güzaftır”
» Atınç Abay, “Sektörde yol haritasıyız”
» Su ürünleri ve hayvansal mamuller sektöründe ihracatta 2.5 milyar doları aştı
» Palandöken, “İdari para cezaları gelir düzeyine göre verilmeli”
» “Karaburun’da nergis üretimi bitmeye yüz tuttu”
» Dergilik’ten okudukça kazandıran kampanya
» Bien tüm yenilikleriyle Unicera’da
» Egeli hububat, bakliyat ve yağlı tohumlar ihracatçılarından tarihi ihracat
» Menderes Tarıma Dayalı İhtisas OSB’de önemli imza
» Serter’den Elektrik Fabrikası’nın satışına tepki


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 22.01.2019
  Ticaret 21.01.2019
  Ticaret 19.01.2019
  Ticaret 18.01.2019
  Ticaret 17.01.2019
  Ticaret 16.01.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni