• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

25. İzmir Avrupa Caz Festivali’nin Afişi Erzurumdan

12 Ocak 2018 Cuma 12:00
12
14
16
18

25. İzmir Avrupa Caz Festivali’nin Afişi Erzurumdan

           HABER MERKEZİ     
     İKSEV’in düzenlediği 16. Caz Afişi Yarışmasını, Erzurum’dan katılan Özlem Yılmaz’ın afişi kazandı. Beyza Kara ikinci, Melih Kızıl ise üçüncü oldu. Jüri Özel Ödülü Leyla Yaramış ve Gökhan Pahlı’ya verildi.
     İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) açtığı “16. Caz Afişi Yarışması” sonuçlandı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Yüksek Lisans Öğrencisi Özlem Yılmaz’ın çalışması 25. İzmir Avrupa Caz Festivali’nin afişi olarak seçildi.

     Prof. Dr. Hakan Ertep, Cihangir Elmaskaya, Maksude Kılıç, Kutsal Lenger, Hüseyin Ekinciler, Okan Özgen ve Ayşe Tatari’den oluşan seçici kurul, ikinciliği Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü son sınıf öğrencisi Beyza Kara, üçüncülüğü ise İstanbul Şehir Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü Öğrencisi Melih Kızıl’ın çalışmalarına verdi. Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Yüksek Lisans Öğrencisi Leyla Yaramış ve Grafik Sanatçısı Gökhan Pahlı’nın afişileri ise Jüri Özel Ödülüne layık görüldü.

     16. Caz Afişi yarışmasına Türkiye’nin hemen her yerinden 300 Afiş katıldı. 9 afiş şartnameye uymadığı gerekçesi ile diskalifiye edildi.
     Ödüllü afişlerle birlikte toplam 28 Afiş 25. İzmir Avrupa Caz Festivali süresince Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde sergilenecek. Ödüller ve katılım belgeleri Festival’in açılış konserinden önce verilecek.

Özlem Yılmaz Kimdir?
     9 Ağustos 1994 Ordu doğumluyum. Ordu Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nden “Grafik ve Fotoğrafçılık” alanından mezun oldum. Daha sonra Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nde lisans eğitimimi tamamladım. Şuan Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde yüksek lisans öğrencisiyim.
     2013 yılında katıldığım Atatürk Üniversitesi Grafik Bölümü’nün Harran Üniversitesi’nde düzenlediği “Oradan Oraya” sergisine katıldım. Aynı yıl düzenlenen Şişe Cam’ın düzenlediği “Cam’da Sağlık Var” adlı projesinde 2 afiş çalışmam sergilenmeye değer bulundu. Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 2013 yılında düzenlediği “Grafik1234” sergisine katıldım. 2014-2015 yılları arasında çeşitli workshoplara katıldım.
     2016 yılından beri özellikle ilüstrasyon alanına ilgiliyim ve bunu grafik tasarımın her alanında kullanmaya özen gösteriyorum. Ayrıca bu alanda kişisel çalışmalarıma devam etmekteyim. 2016 yılı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin “Sınırları Geçerken”etkinliğine katıldım. Aynı yıl GRAFIST20 etkinkiğine katıldım. 2017 yılında İzmir Kültür ve Eğitim Vakfı’nın düzenlediği İzmir Caz Festivali Afiş Yarışması’nda 2 afiş çalışmamdan birisi sergileme, diğeri ise 31. İzmir Uluslararası Festival Afiş’i seçildi.

 


+ Benzer Haberler
» İZİKAD, Zorlu Grubu’ndan Murat Zeren’i ağırladı
» Y kuşağı için en önemli kriter “Doğallık”
» EÜ Karşıyaka Yerleşkesi sağlık hizmeti ve eğitim için gün sayıyor
» Köy Enstitüleri ruhu Karşıyaka’da yaşıyor
» 400 bin öğretmen atama beklerken açık 117 bin
» Anneler ‘hayal edilen eğitim’; babalar, ‘iş bulabilecekleri eğitim’ dedi
» SuperFresh’ten yeni bir geleneksel lezzet daha: Antep fıstıklı katmer
» Kişiye özel teslimata robot otomobil çözümü: Renault EZ-PRO
» Otokar otobüsleri, Avrupa pazarında beğeni toplamaya devam ediyor
» Cıtroën Berlingo Van 2019 Uluslararası Yılın Ticari Aracı Ödülü’nü kazandı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.09.2018
  Ticaret 19.09.2018
  Ticaret 18.09.2018
  Ticaret 17.09.2018
  Ticaret 15.09.2018
  Ticaret 14.09.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni