• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

“2017’yi müşteri memnuniyeti yılı ilan ettik”

15 Mayıs 2017 Pazartesi 17:00
12
14
16
18

“2017’yi müşteri memnuniyeti yılı ilan ettik”

   ► EPDK’nın belirlediği serbest tüketici kapsamında Türkiye’de 50’ye yakın ilde enerji satışı gerçekleştirdiklerini belirten Aytac; son üç yılda 350 bin TL indirim sağladıklarını ve bu ücretin müşterilerinin cebinde kaldığını söyledi.

           SEDA GÖK / ANKARA     
     Limak Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, 2017’yi müşteri memnuniyeti yılı ilan ettiklerini söyledi.
     Ankara’da enerji muhabirleriyle bir araya gelen Aytac, Limak Uludağ Elektrik olarak Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da görevli elektrik tedarik şirketi olduklarını söyledi.

     Aytac, Müşteri İşlem Merkezlerinin (MİM) yanı sıra yeni yıl ile birlikte Yetkili İşlem Merkezlerini de (YİM) devreye aldıklarını belirterek, şu anda yaklaşık 100 işlem merkezinde tüketicilerin tahsilat başta olmak üzere abonelik, indirimli elektrik satışı, avantajlı tarifeler fatura ödeme gibi birçok işlemi yapabildiklerini kaydetti.
     2017 yılında hayata geçirdikleri projeleri anlatan Aytac,  “Esnek Fatura” ve “Yuvam Güvende” kartı uygulamaları hakkında da bilgi verdi. Aytac, Yuvam Güvende kartına sahip olan abonelerin, yılda 3 kez ambulans hizmetleri, elektrik problemleri, kaza, cam kırılması, anahtar çilingir hizmetleri gibi konularda 150 dolar tutarında hizmeti ücretsiz alabileceklerini kaydetti.

     Esnek fatura
     Aytac, yeni yıl ile birlikte müşterilerin hayatlarını kolaylaştırmak için 'Esnek Fatura' uygulamasına da imza attıklarını anlatarak, uygulama ile Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’daki müşterilerinin ve Türkiye genelinde 81 lira üzeri fatura ödeyen serbest tüketici müşterilerinin yüzünün güldüğünü ifade etti.
     Fatura son ödeme tarihleri ile ilgili memur, emekli gibi farklı kategorideki müşterilerden gelen talepleri gündeme aldıklarını belirten Aytac, "Fatura son ödeme tarihleri mevzuata göre sayacın okunduğu güne 10 gün ilave edilerek tespit edildiği için, memur, emekli veya diğer ücretli çalışanların maaş ödeme tarihlerine denk gelemeyebiliyordu

     'Esnek Fatura' uygulamamız ile tüm mesken müşterilerimiz fatura son ödeme tarihlerini kendileri belirleyebilecekler ve geç ödeme kaynaklı olarak yansıyan gecikme zammı, elektriğin kesilmesi gibi sıkıntıları yaşamayacaklar” diye konuştu.
     'Esnek Fatura' uygulamasıyla müşterilerinin fatura alt limitini de belirleyebileceklerini ifade eden Aytac, “Belirli dönemlerde evlerinde bulunmadıklarında buzdolabı, derin dondurucu gibi beyaz eşyaların tüketimi nedeniyle düşük de olsa faturalar oluşuyor. Bunları takip ve ödeme zahmetine sebep oluyor. Yeni uygulamayla birlikte müşterilerimizin kendi belirleyecekleri tutara kadar fatura oluşmuyor ve dolayısıyla bu küçük faturalar sebebiyle oluşan sıkıntılar ortadan kalkıyor” dedi.

     Müşterileri ödeme alışkanlıklarına göre gruplandırdıklarını ve elektrik faturasını düzenli ödeyen mesken müşterilerine ayrıcalık tanınacağını belirten Aytac, "Faturasını düzenli olarak ödeyen müşterilerimiz, unutma, otomatik ödeme talimatında yaşanan sıkıntı, hesapta para olmama gibi nedenlerle fatura ödemesini geciktirseler dahi elektriği kesilmiyor ve dolayısıyla bu tüketicilerden kesme bağlama ücreti alınmıyor. Faturasının son ödeme tarihi geçtiğinde bu durum otomatik arama ve SMS ile hatırlatılıyor. Müşterilerimiz, fatura ödemelerini düzenli olarak yapmaya devam ettiği müddetçe uygulamadan faydalanmaya devam ediyor” diye konuştu.

     3 Milyon abone yararlanabilecek
     Yeniliklerden faydalanmak isteyen müşterilerin, http://www.limakuludag.com.tr/ internet adresi üzerinde bulunan online.limakuludag.com.tr online işlem merkezi, 444 6 646 telefon numaralı çağrı merkezi ve Müşteri İşlem Merkezleri (MİM) üzerinden başvuruda bulunabileceklerini belirten Aytac; uygulama ile ilgili tek gerekliliğin aboneliğin fiili kullanıcının üzerine olması olduğunu belirtti. Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da 10 Bölge Yönetmenliği, 70’i aşkın Müşteri İşlem Merkezi, Türkiye’nin diğer şehirlerindeki acenteleri ve faaliyete geçen Yetkili İşlem Merkezleri(YİM) ile hizmet veren Limak Uludağ Elektrik bu uygulamadan yaklaşık 3 milyon kişinin faydalanabileceğini vurguladı.

     Serbest tüketiciye 350 milyon tl indirim sağlandı
     Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu(EPDK)’nın belirlediği serbest tüketici kapsamında Türkiye’de 50’ye yakın ilde enerji satışı gerçekleştirdiklerini belirten Aytac; son üç yılda 350 bin TL indirim sağladıklarını ve bu ücretin müşterilerinin cebinde kaldığını ifade etti.

     Limak Uludağ Elektrik müşterileriyle birlikte engelleri ortadan kaldırıyor!
     Müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımı ve yenilikçi uygulamaları ile enerji sektöründe öncü firma olan Limak Uludağ Elektrik, Türkiye Sakatlar Derneği ile yaptığı protokol ile serbest tüketici kapsamındaki müşterilerine diledikleri takdirde hak kazanılan indirim tutarının bir kısmını ya da tamamını derneğe bağışlama imkanı sağladı. Proje kapsamında müşteriler tarafından yapılan bağış tutarı kadar miktar, Limak Uludağ Elektrik tarafından ilave edilerek toplanan yardımlar derneğe aktarılacak.

 


+ Benzer Haberler
» İstanbullular hayatlarının ortalama 3,5 yılını trafikte geçiriyor
» Ödeal’dan ödeme sistemlerinde yeni bir hamle daha: “Ödeal Yazarkasa POS”
» Şirketlerde büyümenin yolu dijital yaşa, esnek çalış, çalışanı ödüllendir
» Bergama Belediyesi “Güneş Enerjisi Santrali” kuruyor
» Günlerce süren işlemler e-imza ile bir saatte bitiyor
» Karşıyaka Belediyesi’nden ‘Edebiyat Ödülleri’
» Huawei, daha fazla akıllı şehir inşa edecek
» Kilisede Shakespeare anması
» Barış fidanları
» Dünya Kupası Regal 4K HDR TV’de izlenir


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 25.04.2018
  Ticaret 24.04.2018
  Ticaret 23.04.2018
  Ticaret 21.04.2018
  Ticaret 20.04.2018
  Ticaret 19.04.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni